Stěhujeme i finské sauny

SAUNAPROJECT

Finská sauna je od nepaměti součástí domovů zejména v severní části Evropy, ale dostává se do popředí i u nás. Již po dlouhá staletí byla sauna součástí mnoha rituálů a v průběhu staletí plnila mnoho rolí. Dnes je sauna vedena i jako součást společenského setkání, takže si zde klidně dnes můžeme nejen odpočinout a zregenerovat svoje svalstvo, ale můžeme zde potkat i dávného přítele nebo uzavřít obchodní kontrakt. Sauna se zkrátka stala součástí našeho života a její pozitivní účinky jsou vyhlášené na dlouho dobu dopředu.

SAUNAPROJECT

Domácí finská sauna

Sauna je dnes také součástí mnoha wellness center, ale i sportovních komplexů, kde ji využívají nejen sportovci. Pokud ovšem někdo nemá rád veřejné prostory pro saunování, není nic jednoduššího než si saunu pořídit na doma. Musíme ovšem jako prvotní faktor zmínit, kde chceme mít saunu umístěnou. Nesmíme zapomínat na to, že v blízkosti by měla být samozřejmě sprcha a odpočívárna s lehátkem. Dnes firmy nabízejí i možnost sauny v atypickém tvaru, který nám bude splňovat všechny požadavky. Také výběr materiálu je pro investora důležitý, protože se od toho odvíjí samozřejmě i cena sauny. Na trhu jsou sauny, které jsou vyrobeny z kvalitního smrkového nebo borovicového dřeva, ale jsou i dražší varianty, jako je například cedr.

Stěhování domácí finské sauny

Náš zkušený tým stěhováků dokáže přestěhovat všechny druhy saun. Běžně stěhujeme především sauny domácí, v 99% případech ve stavu rozmontovaném. Několikrát jsme již stěhovali i sauny venkovní a to zkompletované, díky speciálnímu vybavení jsme schopni stěhovat i tato těžká břemena.Jako další těžká břemena jsme schopni stěhovat sochy, piana, klavíry či trezory. Vše ze 100% zárukou spokojenosti.

Izolace je velmi důležitá

Jako velmi důležitý faktor pro domácí saunu uvádíme její izolaci. Je nedílnou součástí každé sauny, ale pokud by byla izolace nedostatečná nebo špatně provedená, únik tepla by byl značný a sauna by vlastně ztratila svůj účel. Vhodným prostředkem pro izolaci sauny je například minerální vata, kamenná vata nebo dnes velice moderní a cenově dostupné PUR panely, které jsou z polyuretanové pěny a mají vysokou tepelně izolační vlastnost. Díky dobré izolaci vytopíme saunu podstatně rychleji a teplo nám v ní také vydrží delší dobu.

Sauna na míru

Dnes není ani žádný problém pořídit si saunu na míru. Je to spolehlivé a především funkční řešení pro všechny, kteří si chtějí domácí saunu realizovat přesně podle svých potřeb. Sauna tak nabízí komfort při používání v bytě, domě, nebo na chalupě. Taková domácí sauna při víkendové návštěvě naší chalupy jistě pozvedne náladu všem, kdo si chtějí trochu odpočinout po náročném pracovním týdnu. Sauna na míru je také výborným řešením do malých prostor a není tak dnes problém umístit saunu i do panelákových bytů.