Mobilní domy se vším všudy

Stěhování Brno levně

Pod pojmem mobilní domy si člověk představí spíše maringotku. Dnešní mobilní domy jsou nejen moderní, ale plně vybavené a mají každému majiteli jistě co nabídnout, protože samotná mobilita není jediným atraktivním prvkem mobilního domu. Například cena takového domu, plně vybaveného a připraveného k nastěhování, je navíc třikrát nižší než cena běžného domu stejné velikosti. Lidé o mobilních domech hodně uvažují a to nejen ti, co mají dobrodružnou povahu.

Stěhování Brno levně

 

Mobilní domy a co může člověk očekávat

Každý dům, ať už je to ten zděný, dřevěný nebo mobilní, splňuje svůj účel. Je postaven proto, aby měl člověk střechu nad hlavou, rodinnou pohodu a klid. Mobilní domy se od těch ostatních moc neliší. Stejně jako zděné domy mají okna, dveře, mají ložnici i krb a kuchyň. Jediným odlišením je podvozek, který je na kole. Za tímto účelem se těmto stavbám říká mobilní, protože je možné je přemístit jinam. Pokud tedy majitel takového domu chce po nějaké době bydlet jinde nebo chce třeba trochu cestovat a poznávat jiné kraje, je mobilní dům skvělým řešením, protože z toho vyplývá hned několik výhod. Stabilitu mobilního domu zaručuje kovový rám. Pro větší stabilitu jej lze umístit na betonové bloky. Na samotném místě lze dům také všemi možnými způsoby přemístit, doplnit a vybavit, například založením zahrady.

Jaké mají mobilní domy výhody

Jak už bylo řečeno na začátku, mobilita není jedinou výhodou těchto domů. Cena je také velmi přijatelná a to zejména v případě, že se započítává i plně vybavený dům. Dále je také třeba zmínit i to, že takové domy nepotřebují stavební povolení a betonový pevný základ. Postačí, když základna bude rovná a pevná. S mobilitou je spojena i další výhoda, která investory utvrzuje o tom, že se dá v takovém případě ušetřit nejen čas, ale i peníze. Při stěhování bylo vždy nutné sehnat stěhovací firmu, zabalit věci, demontovat nábytek. S mobilním domem tohle všechno odpadá. Při přemístění se všechny věci a majetek stěhuje s majitelem a není potřeba nic balit ani demontovat.

Mobilní domy jsou kvalitní a ekologické

Samozřejmě, že i mobilní domy jsou postaveny z kvalitních materiálů, jsou ekologické a nízkoenergetické, což znamená, že se při realizaci domu využívají přírodní zdroje pro vytápění a ohřev vody. V takových případech je spotřeba energie na vytápění v rozmezí 15-50 kWh/m² za rok. Využívají je solární panely, které lze umístit na střechu domu a podobně. O možnostech takových realizací je výhodné se poradit s odborníkem.

Odborníci na pravém místě

Samozřejmě, že v případě, že má někdo zájem o realizaci takového mobilního domu, musí k tomu najít spolehlivou firmu, která má nabídku mobilních domů ve svých službách. Jsou to odborníci na pravém místě, protože své práci rozumí a ví, jak svou práci dělat dobře a zodpovědně. Nabízejí mobilní domy se vším všudy, s vybavením a dokonce i s terasou. Záleží na velikosti domu a samotném projektu. Mobilní domy jsou většinou 12 metrů dlouhé a 4 – 5 metrů široké. Pro někoho to může být stísněný prostor, ale pro někoho to bohatě stačí. Bydlet ve vlastním se jistě vyplatí i v tomto případě.