Krycí bazénové plachty

Plachty na bazén

Dnes je hlavním prvkem bazénu bezpečnostní kryt v podobě krycí bazénové plachty. Spolehlivost, životnost, hospodárnost a jednoduchost provozu – to jsou požadavky na moderní kryt. V tomto článku jsme shromáždili obecné informace o nejprodávanějších krytech bazénů a bazénových plachtách a popsali jejich technické vlastnosti, výhody a nevýhody. Plachty na bazény lze běžně nakoupit v zahradních centrech, ale kvalita není vysoká. Pokud máte zájem o kvalitních plachtu na bazén, využijte realizaci této barvy na míru. Daná výrobní společnost Vám poté dokáže plachtu také přivést.

Solární folie

Solární fólie pro bazén – je to snadno použitelný kryt s bublinami,v modré nebo černé variantě,  je vyrobena z extrudovaného polyethylenu. Fólie má vrstvu vzduchových bublin, díky které zůstává na povrchu bazénu. Bubliny ohřívají vodu podle principu čočky, čímž se snižují náklady na vytápění. Fólie zabraňuje odpařování vody a snižuje náklady na chemické přípravky pro úpravu vody. Tento typ krytu se používá pro venkovní bazény pouze v letním období, ale také po celý rok v uzavřených bazénech. Solární fólie se nasadí a odstraní pomocí speciálního navíjecího zařízení. Díky své dostupnosti a efektivnosti je tento typ krytí v současné době nejprodávanější. Je třeba poznamenat, že solární fólie nezajišťuje bezpečnost dětí a domácích zvířat při pádu do bazénu.

Stanové kryty

Stanový kryt – jedná se o zimní stan pokrývající bazén, vyrobený z laminátu nebo PVC. Stan je umístěn na kovovém skeletu, který by mu měl poskytnout trvanlivost. Tyto konstrukce nejsou určeny speciálně pro ochranu bazénu. Používají se v jiných odvětvích: v dopravě – pro nákladní automobily; komerční – na pokrytí obchodních míst, pavilonů; zemědělství – jako hangáry pro skladování obilí a další. Vzhledem k tomu, že v oblasti bazénů je potřeba levné zakrytí, uplatní se zde také tyto výrobky. Stanové kryty dokáží zcela chránit bazén před povětrnostními vlivy a znečištěním, stejně jako klasické bazénové plachty.

Bezpečné řešení

Bazénové krycí plachty jsou také bezpečnostní řešení pro použití v podzimním a zimním období, kdy se významně zvyšuje riziko pádu do prázdného bazénu. Během zimování bazén chrání před nečistotami. Bezpečnostní plachta  má podobu sítě a je vyrobena ze speciálního materiálu, který je vyztužen popruhy a je tažen pružinami. Velikost ok je vždy o 40 cm větší  na každé straně bazénu. Mřížku lze vyrobit nejen ve tvaru obdélníku, ale také vytvořit nepravidelný tvar. Nevýhodou, jak je tomu u bezpečného krytí, je nedostatek služeb, obtížná dostupnost, ale také omezené použití a montáž s vysokým podílem práce.

plachta na bazén

Krycí plachty na bazén jsou k dispozici v různých barevných variantách. Jejich základním přínosem

je všestrannost. Mohou být úspěšně instalovány v nových bazénech i v rekonstruovaných. Fólie  jsou ideální pro přesnou aplikaci. Jsou vyrobeny z odolných a vodotěsných materiálů. Moderní plachty pracují perfektně v každém bazénu. Ochráníte bazén před nečistotami, zabráníte pádu mazlíčků či dětí, navíc bude voda v bazénu chladnout mnohem pomaleji a vy tak ušetříte náklady na energie spojené s ohřevem vody a rovněž náklady na neustálé nákupy bazénové chemie.  Tyto přípravky nepatří mezi nejlevnější. Bazénové plachty jsou nejen ekologicky bezpečné, ale také silné – odolné vůči mechanickému poškození a působení patogenních mikroorganismů.