Jaký čas a doba je na stěhování nejlepší?

Čas stěhovaní

Známé rčení prací, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Faktem je, že mnoho problémů a „kiksů“, se dá jednoduše zažehnat správnou volbou doby samotného přesunu.

Den v týdnu?

Statisticky je nejvíc stěhování dohodnuto na pátek či sobotu. Důvod je jednoduchý – lidé si vezmou v pátek dovolenou a během víkendu se v klidu zabydlí v novém místě. Pokud nemohou mít volbo v pátek, probíhá celá operace během soboty a neděle.

Dny v měsíci?

Tak jako se stěhování praktikuje na konci týdne, tak se praktikuje i na koncích měsíce, tentokrát z důvodu podnájemních smluv a dalších dlouhodobějších dohod. Problém ale je, že takto postupuje velké množství lidí a na skutečný poslední den v měsíci mívají stěhovací firmy návaly. Klienti se tak snaží udržet konec měsíce, ale vejít se několik dní před opravdu poslední den. Ideálně tak vychází kombinace víkendu před koncem měsíce, viz předchozí bod.

Měsíce v roce?

Z důvodů končících ročních smluv o nájemném je preferovaný čas konce prosince. Dalšími obdobími jé léto od července do září. Tehdy to bývají hlavně rodiny s dětmi a důvod je nasnadě – velké letní prázdniny a volno od školy. Dítě má možnost si „osahat“ nový terén a školní rok v novém místě zahájit už adaptované. Navíc přehlášení na novou školu je sice poměrně krátký proces, ale nejde zase o záležitost proveditelnou ze dne na den.

Konec srpna doplňují studenti středních škol stěhující se za školou a v září pak vysokoškoláci. Ti cestují většinou nalehko jen s pár věcmi.

Rada závěrem

Bez ohledu na zvolený den zvolte ranní čas kolem osmé hodiny. Máte tak jistotu přesného dojezdu stěhováků a jste první na seznamu. Při odpoledních a večerních hodinách musíte počítat za prvé s dopravní situací a v návaznosti s tím také na to, že každé stěhování před vámi se může z jakéhokoli důvodu posunout o pár minut i o pár hodin.