Jak vyklidit byt

Potřebujete svůj byt, dům či jinou nemovitost dostat do perfektního stavu? Pak se obraťte na naše profesionální stěhováky, kteří vám poradí, jak vyklidit byt.

Jak vyklidit byt při stěhování

Chystáte se přestěhovat, ale nemáte dostatečně velký vůz pro odvoz velkých skříní a objemných krabic? Pak nastává otázka, jak vyklidit byt, aniž byste si nepoškodili svůj vlastní osobní vůz. Obraťte se na naše profesionální stěhováky z firmy Dymas s.r.o., která se zabývá vyklízením nemovitostí. Naše stěhovací služba přestěhuje veškerý nábytek, vybavení bytu i sklepní prostory či půdu do posledního kusu a přepraví na předem určené místo bezpečně, rychle a především šetrně. Vaše věci budou s námi v dobrých rukou.

Jak vyklidit byt po nájemci

Vyklizení bytu patří k zdárnému ukončení nájmu vaší nemovitosti. České zákony nakazují, aby nájemník předal byt svému majiteli v takovém stavu, ve kterém mu byl byt pronajat. Jenže všichni dobře víme, že se tak ve většině případů s problémovými nájemci neděje. Je dobré vědět, co který subjekt v rámci zákona smí a na co dávat pozor při vyklízení bytu. Pokud jednáte protizákonně, většina takových případů při otázce, jak vyklidit byt, končí až u soudu.

Znovunabytí bytu majitelem se rozumí chvíle, kdy nájemník předal majiteli klíče od nemovitosti. V té době musí být nemovitost v takovém stavu, jak je sjednáno ve smlouvě nebo ve stavu, kdy jej majitel může užívat. Pokud se v té době v nemovitosti nadále vyskytují věci nájemníky či objekty odpadního charakteru, může nechat byt majitel vyklidit, včetně odvozu odpadu a to na náklady nájemníka.

Jak vyklidit byt právní cestou

V případě, že chce majitel vyklidit byt bez jeho předání, tedy předání klíčů od nájemníka, musí postupovat skrze soudní či exekuční řízení. Tomu předchází žaloba na vyklizení. Pokud by on sám nebo stěhovací firma byt klidila byt bez soudního či exekučního řízení, majitel se dostává do protiprávní situace dle §178 zákona č. 40/2009 Sb. – porušování domovní svobody. Protiprávnímu jednání se lze vyhnout, pokud je násilné vniknutí do bytu již dříve uvedeno ve smlouvě o pronájmu nemovitosti. Alternativní možností je vniknutí do bytu v případě krajní nouze, která je vždy velmi spornou záležitostí a těžko prokazatelná v soudním sporu.

Zavolejte nám pro předběžnou kalkulaci
nebo rovnou zadejte poptávku a domluvte si detaily stěhování.