Co je třeba zařídit před stěhováním

Stěhování Brno

Na světě není téměř nikdo, kdo by se rád stěhovat. Spousta lidí si pak stojí za názorem, že by raději vyhořeni než se stěhovali. Pokud ale všechno důkladně připravíte, můžete být v klidu. Dnes jsme pro vás připravili návod na to, co je třeba zařídit před stěhováním.

Vše si důkladně naplánujte

V případě, že nechcete využít stěhování na klíč, kdy za vás vše udělá stěhovací firma – a ano, může sem patřit i balení věci jako takové, je třeba počítat s tím, že budete muset věnovat nějaký svůj čas přípravám na stěhování. Čím vás jistě potěšíme, váš zaměstnavatel vás musí uvolnit ze zaměstnání na jeden až dva dny v době, kdy se stěhujete. Stěhování se však musí týkat vás samotných, na stěhování vašich přátel toto volno neplatí. Toto volno sice proplacené mít nebudete, ale nebudete muset pracovat. Další možností je vzít si na tento den až dva placenou dovolenou nebo se stěhovat o víkendu.

Stěhování Brno

Kdo se postará o stěhování jako takové?

Další věcí, kterou je třeba udělat, je vytvořit si plán toho, co musíte zařídit. V tomto plánu si pak můžete odškrtávat vše, co už máte hotové. Jako první byste měli myslet na to, že místo, které budete opouštět, bude potřeba uvést do původního stavu. Proto opravte to, co jste případně rozbili, můžete i vymalovat. Vše by mělo být důkladně uklizené. Díky tomu vám pronajímatel nestrhne kauci, kterou by vám měl jinak normálně vrátit. Dále byste si měli rozmyslet, zda se budete stěhovat sami, nebo zda využijete služeb stěhovací firmy.

Zajistěte parkování a určete den stěhování

Na místě aktuálního bydliště, ale i tam, kde se budete stěhovat, byste měli zajistit prostor, kde budete parkovat. Pokud bydlíte v domě, bude stačit vaše příjezdová cesta, jestliže ale bydlíte v centru města, bude potřeba zjistit, zda k parkování nebudete potřebovat povolení. Dále je třeba vytyčit si den, během kterého budete chtít stěhování provést. Někdy během stěhování se rozhodněte, jak a kdy si změníte svoje trvalé bydliště.

Vyřiďte si trvalé bydliště a zrušte smlouvy

Předtím, než se odstěhujete ze svého původního bydliště, budete muset zrušit všechny smlouvy se svými dodavateli energií. Další možností je smlouvy převést na někoho jiného, nejčastěji na nového nájemníka nebo majitele – vše je však na domluvě. Předtím, než smlouvy zrušíte, si pečlivě nastudujte potřebné informace, aby vás například nepřekvapila pokuta za předčasné ukončení smlouvy při smlouvě na dobu určitou. V případě stěhování se však většinou lze s dodavatelem nějak domluvit.