Balení věcí při stěhování nepodceňujte

Stěhování Brno

Stěhování rozhodně nepatří k nejoblíbenějším kratochvílím, ale minimálně jednou za život se mu nevyhne nikdo z nás. Většina průměrných Čechů se stehuje průměrně třikrát až čtyřikrát za život. Kvůli škole, do podnájmu, ale poté i do vlastního. Pokud vás čeká balení, máme pro vás tipy, jak to udělat rychle, efektivně a v duševní pohodě.

Vše si důkladně připravte

Tím, že se na stěhování a balení důkladně připravíte, si ušetříte nejen spoustu práce a času, ale také své nervy. Jako první si rozmyslete, co všechno s sebou budete stěhovat. Podle toho si určete, kolik krabic a dalších obalových materiálů budete potřebovat. Mnoho lidí před stěhováním podceňuje množství věcí ve své domácnosti – brzy však zjistíte, že toho máte mnohem víc, než jste tušili. Shánění krabic na poslední chvíli navíc není nic příjemného.

Stěhování Brno

Pokud vám bude se stěhováním jako takovým pomáhat firma, můžete si obalový materiál půjčit přímo u ní. Ke krabicím a dostatku bublinkové folie si připravte také lepicí pásku, fixy, nálepky a další drobnosti, díky nimž budete vědět, co ve které krabici najdete.

Používejte kvalitní obalový materiál

Balení svého majetku rozhodně neprovádějte za pomoci přepravek s nízkou hmotností nebo krabic od banánů. Pokud nepoužijete víko i se dnem najednou, může se krabice rozlepit. I proto balte věci do kvalitních a pevných krabic, které jsou určeny přímo na stěhování. Papírové krabice jsou vhodné na zabalení oblečení, plastové přepravky pak na různé drobnosti či křehčí předměty.

Pozor na křehké věci

Když už je řeč o křehkých předmětech, jistě máte doma nějaký ten porcelán po babičce nebo krásné sklenice na víno. Tyto drobnosti se často při stěhování rozbíjí nejvíce. Při balení se řiďte tím, že věci v přepravce nemohou cinkat o sebe. Každý kus zabalte zvlášť – do papíru nebo bublinkové folie.

Máte doma dražší kousky?

Pokud máte doma větší kusy nábytku nebo cennější předměty, můžete si je nechat zabalit odborníky přímo v den stěhování. To samé platí u stěhování těžkých břemen  – klavíry, ale i umělecké předměty by vám měla přestěhovat stěhovací firma, která disponuje potřebným vybavením.